Kozmetika

pre

techniku

 
 

Prečo čistiť?

Systémová jednotka
Dnešné počítače sú omnoho výkonnejšie ako v minulosti, to má však za následok vytváranie tepla a Váš počítač teplo nemá rád. Vysoká teplota môže spomaliť a nakoniec aj zničiť niektoré súčasti počítača. Preto sa do neho musí montovať množstvo ventilátorov zabezpečujúcich chladenie komponentov. Keďže však nie sú umiestnené v sterilných miestnostiach, vďaka ventilátorom sa dostáva  do počítačov množstvo prachu a to je kontraproduktívne – čím viac ventilátorov, tým viac prachu, ktorý obaľuje súčiastky a pôsobí ako tepelná izolácia. A čo viac prach môže svojimi vlastnosťami spôsobovať elektrostatické výboje, tie sú síce veľmi jemné, ale môžu veľmi nebezpečne pôsobiť na jemnú elektroniku Vášho počítača a ten môže nakoniec zlyhať, práve keď to budete najmenej potrebovať a ohroziť tak Vašu prácne vytvorenú robotu.

Klávesnica
Klávesnica a myš je v neustálom kontakte s vonkajším okolím a zároveň aj s vašimi prstami. Ak sa po niekoľko mesačnom používaní pozriete bližšie na Vašu klávesnicu, či už je biela, alebo čierna, zistíte, že najmä medzi klávesmi sa usádza množstvo prachu, zvyšky jedla, odumretej kože. Ak by ste sa pozreli mikroskopom, zistíte, že je v nej celkom čulý život – huby, plesne a iná háveď, ktorá môže veľmi negatívne ovplyvniť Vaše zdravie. Podľa niektorých výskumov sa na klávesniciach, myšiach, ale aj telefónoch nachádza oveľa viac mikróbov a vírusov, ako na záchodovej mise.

Monitor
Monitor je súčasť Vášho pracoviska, na ktorú sa pozeráte najviac, jeho žiarenie je už tak nepríjemné pre Vaše oči. Určite to poznáte, keď po niekoľkých hodinách pozerania do monitora sú vaše oči unavené, zapálené, niekedy to môže spôsobiť aj poškodenie zraku. A teraz si predstavte, že plocha Vášho displeja je špinavá a dochytaná, tak že nejeden pracovník daktyloskopie by sa na ňom zabával aj niekoľko hodín, toto spôsobí, že Vaše oči sú ešte viac vystavené všetkým  týmto nežiaducim účinkom.

Tlačiarne
Tlačiarne a faxy sú tiež neustále vystavené prachu z okolia, ale nielen to, prach z tonera, atrament z kaziet, jemný prášok z papiera neustále znečisťujú vnútro zariadení. Ak sa tieto veci zanedbajú, Vaše vytlačené dokumenty budú začiernené od špinavej optiky, zašpinené od náplní, dokrčený papier, alebo neplánovane časté snaženie tlačiarne o viacstranovú tlač od špinavých a stvrdnutých gumených podávačov.

Imidž a hygiena
Určite je pre Vás dôležitá aj prezentácia a Váš imidž určite nezlepší špinavá klávesnica, zapackaná myš, monitor a telefón, kde jediné „čisté“ miesta nájdete len na klávesoch, ktoré často stláčate.
Ako sme spomenuli pri klávesniciach, technika, s ktorou prichádzate neustále do kontaktu, Vám môže spôsobovať neustále sa vracajúce zdravotné problémy.

Riešenie
Ak neplánujete každých dvanásť mesiacov kompletne obmieňať Vašu výpočtovú techniku, nemali by ste zanedbávať tieto problémy a udržiavať ju v čistote a kondícii.
Niektoré spoločnosti, aj ľudia si možno myslia, že sú schopné zabezpečiť si takúto údržbu samostatne, ale nie vždy sa to vypláca. Nielenže prípravky, ktoré sú voľne dostupné nie sú vhodné na takéto čistenie, vysávanie techniky domácim vysávačom ju nevyčistí dostatočne a jemný prach sa cez bežné filtre dostane naspäť do miestnosti.
Aj čas, strávený pri čistení, môžete určite využiť efektívnejšie pri Vašej práci za počítačom, ako sa sním hrať, rozoberať ho a trápiť sa nad ním.
Naša firma Vám ponúka profesionálne vyškolených technikov, ktorí si zo sebou prinesú kompletné náradie a prípravky určené na čistenie techniky, zabraňujúce rýchlemu spätnému usádzaniu špiny.

V sekcii Technologický postup, Vám bližšie predstavíme ako Vašu techniku ošetríme.

 
 

 

 

Copyright 2007 You.com. All Rights Reserved.
Dreamweaver Templates Resources


US landmarks